Oblastní turistické odznaky

OTO Táborsko

Odznak OTO Táborsko

První oblastní turistický odznak Táborsko byl táborským svazem turistiky (tehdejší podoba KČT Tábor) vydán již v roce 1981, a to zejména zásluhou cvičitelů Jana Vokouna a Jaroslava Vosátky. Turistické veřejnosti úspěšně sloužil přes 20 let. Pro některé turisty je stále ještě aktuální, protože dosud plní jeho podmínky. Poslední záznamník byl prodán 7. 7. 2005, doba plnění vydaných záznamníků zůstává bez omezení. Splněné záznamníky zasílejte k potvrzení na korespondenční adresu KČT Tábor. K 1. 1. 2009 bylo uděleno 2356 odznaků.

OTO Krajem kalicha

Odznak OTO Krajem Kalicha

Na konci druhého tisíciletí začalo být jasné, že táborský okres potřebuje nový oblastní turistický odznak. Některé akce uváděné v záznamníku přestali jejich pořadatelé stojící mimo KČT organizovat už krátce po samotové revoluci, záznamníky i odznaky začaly pomalu docházet. Vedle toho stál také zájem zavést turisty i na další zajímavá místa na Táborsku. Proto byly v létě roku 2001 zahájeny přípravné práce pro vydání odznaku Krajem kalicha, který měl svou premiéru 18. května 2002 u příležitosti 5. ročníku nové táborské trasy pochodu Praha - Prčice. K 1. 1. 2011 byly uděleny 103 odznaky.

OTO Dolnorakouský Lainsitz a OTO Jihočeská Lužnice

Odznak OTO Jihočeská Lužnice

Od podzimu 2004 připravujeme nový oblastní turistický odznak Lužnice, který je rozdělen do dvou částí a jehož záznamníky Dolnorakouský Lainsitz a Jihočeská Lužnice budou mapovat celý tok této řeky na českém i rakouském území (od pramene k Breitensee a od Krabonošské nivy pod Neznašov).

Záznamník odznaku Jihočeská Lužnice měl premiéru 2. června 2006 u příležitosti 6. Víkendu IVV v husitském kraji. K 1. 1. 2011 bylo uděleno 46 odznaků. Záznamník Dolnorakouský Lainsitz bude teprve vydán - definitivní termín bude zveřejněn zde na této stránce.

Obsah záznamníku odznaku Dolnorakouský Lainsitz je v tuto chvíli konečně zkompletovaný a po závěrečných úpravách a vytvoření grafického návrhu odznaku bude vydán.