OTO Jihočeská Lužnice

Oblastní turistický odznak Jihočeská Lužnice měl svou premiéru 2. června 2006 u příležitosti 6. ročníku Víkendu IVV v husitském kraji.

Odznak OTO Jihočeská Lužnice

V záznamníku nejsou povinná místa, všechna místa jsou volitelná, tudíž je pouze na vás, návštěvou kterých z nich dosáhnete požadovaných 50 z celkových 65 bodů (viz níže uvedený přehled volitelných míst). Žádné místo uvedené v záznamníku se nenachází dále než 200 m od břehu řeky, přesto je jejich přehled doplněn souřadnicemi, na kterých je naleznete na mapách edice KČT 1 : 50000. Jsou to č. 74, 75, 76 a 71. Nechybí ani stručný popis příslušné části toku Lužnice.

Záznamník OTO Jihočeská Lužnice můžete získat v klubovně KČT Tábor v táborské Sokolovně (Fügnerova 822, 390 02 Tábor, s tím, že vchod je z druhé strany, tedy z Budějovické ulice), která je otevřena každou středu mimo prázdnin v době 14 - 16 h. Na adrese KČT Tábor, Fügnerova 822, 390 02 Tábor si jej můžete objednat písemně. Cena záznamníku činí 50 Kč.

Při písemném objednání přiložte obálku velikosti C6 (záznamník má formát A6) se svou adresou a se známkou v hodnotě základní sazby poštovného. Totéž platí pro písemné zaslání splněného záznamníku k potvrzení. Pro potvrzování záznamníku je jistější použít pro oba směry doporučenou zásilku, která omezuje možnost ztráty splněného záznamníku.

Záznamník si můžete objednat také e-mailem.

Bližší informace o OTO Jihočeská Lužnice můžete získat od jeho autora Richarda Černého - viz kontakty.

Volitelná místa OTO Jihočeská Lužnice
Koloděje nad Lužnicí 1
Soutok Lužnice s Vltavou 4

Změny v potvrzeních OTO Jihočeská Lužnice

První problém se naštěstí podařilo odchytit těsně před namnožením záznamníků - od Rožmberské bašty byl původně požadován opis z informační tabule č. 5 naučné stezky Rožmberk umístěné poblíž rozcestníku. Ačkoli byla ještě před zimou 2005 zcela v pořádku, na jaře z ní zbyl jen prázný rám. Proto je nyní i v textu záznamníku požadován opis TMN z rozcestníku, tak je uvedeno i v textu záznamníku. V současnosti tam ovšem již najdete i nově osazenou informační tabuli.

Tabule č. 6 Naučné stezky Rožmberk (u východního konce hráze) již byla znovu usazena na své původní místo (byla dočasně odstraněna kvůli výměně výpustí Rožmberka).

Pokud by se vyskytl problém se získáváním některého z potvrzení, dejte o něm, prosím, vědět na tento e-mail, abych mohl na této stránce nabídnout náhradní formu potvrzení.