OTO Krajem kalicha

Oblastní turistický odznak Krajem kalicha měl svou premiéru 18. května 2002 u příležitosti 5. ročníku nové táborské trasy pochodu Praha - Prčice. Je nástupcem dřívějšího OTO Táborsko, avšak byl sestaven tak, aby ho držitel OTO Táborska mohl splnit, aniž by musel ve významné míře navštívit stejná místa, jejichž návštěvou OTO Táborska získal.

Proto je také povoleno použít do záznamníku odznaku Českomoravský turista oba uvedené OTO současně.

Odznak OTO Krajem Kalicha

Jediným povinným místem je Žižkovo náměstí v Táboře. Není to samoúčelné - kromě významných památek na něm naleznete i Infocentrum, v němž můžete získat celou řadu materiálů (část z nich je zpracována naším odborem) o místech, která při plnění odznaku navštívíte. Všechna další místa jsou volitelná, tudíž je pouze na vás, návštěvou kterých z nich dosáhnete požadované poloviny z celkového počtu bodů (viz níže uvedený přehled volitelných míst). V záznamníku jsou u všech míst uvedeny souřadnice, kde je naleznete na mapách edice KČT 1 : 50000. Jsou to především č. 41 a 76, několik míst je též na č. 71 a 75. Nechybí ani stručný popis míst, případně otevírací doba objektu. Na rozdíl od většiny jiných OTO žádnou vstupenku nevyžadujeme, avšak prohlídku pámátek, k nimž vás OTO Krajem kalicha zavede, rozhodně doporučujeme, jelikož mají svým návštěvníkům co nabídnout.

Záznamník OTO Krajem kalicha můžete po předchozí dohodě získat v klubovně KČT Tábor v táborské Sokolovně (Fügnerova 822, 390 02 Tábor), která je otevřena každou středu mimo prázdnin v době 14 - 16 h. Na adrese KČT Tábor, Fügnerova 822, 390 02 Tábor si jej můžete objednat písemně. Cena záznamníku činí 50 Kč (odznak je ražený).

Při písemném objednání přiložte obálku velikosti C6 (záznamník má formát A6) se svou adresou a se známkou v hodnotě základní sazby poštovného. Totéž platí pro písemné zaslání splněného záznamníku k potvrzení. Pro potvrzování záznamníku je jistější použít pro oba směry doporučenou zásilku, která omezuje možnost ztráty splněného záznamníku.

Záznamník si můžete objednat také e-mailem.

Bližší informace o OTO Krajem kalicha můžete získat od autora jeho obsahu - Richarda Černého (viz kontakty), který ho sestavil ve spolupráci s Libuší Blábolilovou.

Drtivou většinu míst uvedených v záznamníku naleznete také v přehledu doporučených pěších tras na Táborsku.

Volitelná místa OTO Krajem kalicha
Soběslav 1
Veselí nad Lužnicí 1

Změny v potvrzeních OTO Krajem kalicha

Před uzávěrkou podkladů pro záznamník vyšlo najevo, že zastavení č. 9 naučné stezky Veselské pískovny, které bylo zvoleno jako potvrzení návštěvy této NS, je až na stojan zcela zničeno. Jako potvrzení tedy může sloužit opis ze zastavení č. 8 či 10, po obnově zastavení č. 9 samozřejmě i opis z něj. Text v záznamníku se ostatně podařilo v tomto smyslu na poslední chvíli upravit.

Pokud by se vyskytl problém se získáváním některého z potvrzení, dejte o něm, prosím, vědět na tento e-mail, abychom mohli nabídnout náhradní potvrzení, popř. aby naši značkaři věděli, že je nutno nahradit něčím poničený rozcestník ap.