Akce pořádané v období květen - červen 2022

UPOZORNĚNÍ: Žádáme všechny členy, kteří při svých soukromých výletech zjistí jakékoli škody na turistických značených trasách, aby je ohlásili Karlu Markvartovi Telefon736 754 004. Předem děkujeme.

Na rozdíl od drtivé většiny ostatních odborů KČT, které připravují svůj plán akcí na celý rok dopředu, upřednostňujeme v KČT Tábor vytváření mnohem operativnějších kvartálních kalendářů akcí. Proto se následující seznam akcí 4x ročně prodlouží o akce naplánované na následující čtvrtletí a naopak se průběžně zkracuje o již uskutečněné akce. Upozornění na akce, na jejichž uspořádání pracujeme dlouhodobě, naleznete v oddílu Připravujeme.

Akce KČT Tábor se uskuteční v případě, že aktuální protiepidemická opatření umožňují setkávání alespoň 3 lidí ve vnějších prostorách. Všichni účastníci jsou sami odpovědní za dodržování dalších opatření (nošení roušek v situacích vymezených aktuálními protiepidemickými opatřeními atd.).

Hlasatel
Internetové vydání
(obsahuje pouze veřejně přístupné akce)
Druh  Datum km Trasa
Cykloturistika28. 5.30Nenáročná cyklotrasa
Tábor-Čápův dvůr, ž.zast. – Měšice – Zaluží – Jeníčkova Lhota – Chotoviny – Moraveč – Na Basamtce – Řevnov – Radkov – Radimovice – Tábor
Sraz v 13:00 h
Pěší turistika28. 5.20Bujanov žst. – zříč. hradu Louzek – Mostky – rozhledna Hradišťský vrch – Kaplice – Omlenice
Odjezd vlakem v 8:01 h, návrat vlakem v 19:58 nebo 20:58 h
Vzhledem k delšímu přejezdu se akce uskuteční jen za příznivých podmínek. Zájemci o účast se předem ozvou vedoucí, a to i za účelem vytvoření dvojic pro využití Jihočeské krajské jízdenky za 250 Kč pro 2 dospělé.
Cykloturistika4. 6.60Tábor – Křeč – Obrataň – Cetoraz – Oblajovice – Ratibořské Hory – Tábor
Sraz v 9:00 h před žst. Tábor
Aktuální doplňující informace:
Cyklovýlet se místo v sobotu uskuteční v neděli 5. 6.
Pěší turistika4. 6.
Individuální účast na DP Pytláckými roklemi v Říčanech
Pěší trasy 10 – 50 km, cyklotrasy 10 – 50 km. Start v 7 – 10 h u žst. Říčany.
Pěší turistika4. 6.12Sepekov – Držkrajov – NS Na Onen Svět – Milevsko
Odjezd vlakem v 9:00 h, návrat vlakem v 14:44 nebo 16:44 h
Cykloturistika11. 6.44Lužnická šlapka
Sezimovo Ústí II – Choustník – Mlýny – Tučapy – Sezimovo Ústí II
Sraz v 9:00 h u hotelu MAS
Odpoledne od 14 h program a cyklovýlet.
Pěší turistika11. 6.23Cesta kolem Česka
Vyšší Brod – klášter, žst. – klášter Vyšší Brod – U Těchoraze – Studánky – odb Radvanov – CZ/A – nejjižnější bod ČR – Böhmdorf – Vltavice větší – Horní Dvořiště, žst.
Odjezd vlakem v 7:19 h, návrat vlakem v 19:58 nebo 20:58 h
Pěší turistika11. 6.10Údolím Židovy strouhy
Bechyně – Bechyně
Odjezd vlakem v 9:05 h do Bechyně, návrat busem v 14:47 nebo 15:25 h
Start před Muzeem turistiky v Bechyni 8:00 – 10:15 h, cíl soutok Židovy strouhy a Lužnice do 13:00 h.
Cykloturistika18. 6.65Cykloakce s využitím vlaku
Třeboň-lázně, žst. – Stará Hlína – hráz Rožmberku – Klec – Vlkov – Roudná – Tábor
Odjezd vlakem v 9:00 h
Přihlášení účasti zašlete na likarf@seznam.cz, nebo 728571052 nejpozději do neděle 12. 6, 20:00 h. Pokud z nějakého důvodu nebude možné akci realizovat, bude zveřejněna informace o náhradní etapě bez použití vlaku.
Pěší turistika18. 6.
Individuální účast na Milevským krajem
Pěší trasy 3,5, 8, 10, 19 km, cyklotrasy 29, 48, 56 km. Start Milevsko, Dům kultury 7:00 – 10:00 h.
Pěší turistika18. 6.18Neveklov – Lom (možnost koupání) – Kosova Hora
Odjezd vlakem v 8:05 h do bystřice u Benešova, návrat vlakem v 16:56 nebo 18:56 h
Plavky s sebou. Zájemci o výlet nahlásí svoji účast telefonicky nebo e-mailem.
Cykloturistika25. 6.31Nenáročná cyklotrasa
Sezimovo Ústí I – Planá nad Lužnicí – Želeč – Rybova Lhota – Skalice – Roudná-Doubí – Planá nad Lužnicí
Sraz v 13:00 h na lávce
Možnost koupání.
Pěší turistika25. 6.12Dobronice u Chýnova – U Stříbných Hutí – Velký Hutecký les – Kozí hrádek – Sezimovo Ústí II
Odjezd vlakem v 9:05 h, návrat okolo 14:00 h
Cykloturistika2. 7.
6. 7.

Cykloturistika na Českomoravské vrchovině
Ubytování v DM v Novém Městě na Moravě. Přihlášení obdrží podrobnější informace.

Pozn.: Trasa výletu a tím i vzdálenost může být během akce zkrácena rozhodnutím vedoucího akce zejména v případě krajně nepříznivého počasí.
Hlavní akce roku jsou zvýrazněny odlišným pozadím, podrobnosti o nich jsou na zvláštní stránce vyhrazené právě pro hlavní akce roku.

Každý čtvrtek pokračují vycházky pro seniory. Jejich přehled je k dispozici ve zvlášť vydávaném programu čtvrtečních výletů pro seniory.

V případě zájmu o některou z akcí se, prosím, seznamte s podmínkami účasti na akcích KČT Tábor.

Valid XHTML 1.1 Valid CSS level 3