Akce pořádané v období srpen - září 2020

UPOZORNĚNÍ: Žádáme všechny členy, kteří při svých soukromých výletech zjistí jakékoli škody na turistických značených trasách, aby je ohlásili Karlu Markvartovi Telefon736 754 004. Předem děkujeme.

Na rozdíl od drtivé většiny ostatních odborů KČT, které připravují svůj plán akcí na celý rok dopředu, upřednostňujeme v KČT Tábor vytváření mnohem operativnějších kvartálních kalendářů akcí. Proto se následující seznam akcí 4x ročně prodlouží o akce naplánované na následující čtvrtletí a naopak se průběžně zkracuje o již uskutečněné akce. Upozornění na akce, na jejichž uspořádání pracujeme dlouhodobě, naleznete v oddílu Připravujeme.

Hlasatel
Internetové vydání
(obsahuje pouze veřejně přístupné akce)
Druh  Datum km Trasa
Cykloturistika8. 8.37Krátký cyklovýlet
Radimovice u Želče – Slapy – Dražičky – Malšice – Maršov – Zhoř – Strkov -Turovec – Zárybničná Lhota – Knížecí rybník
Sraz v 9:00 h u vysílače
Plavky s sebou.
Pěší turistika8. 8.7Chýnov žst. – Stříbrné Hutě – Zárybničná Lhota
Odjezd vlakem v 9:05 h, návrat odpoledne MHD
Možná úprava trasy: Zájemci dojdou až do Sezimova Ústí II – prodloužení na 12 km.
Cykloturistika15. 8.
19. 8.

Méně náročná cykloturistika
Náhradní za zrušené plánované cyklovýlety ze Stochova. Upřesnění termínu a místa bude zasláno na registrované adresy. Příp. info J. Doležal, dol.jos@seznam.cz, tel. 721 377 654
Pěší turistika15. 8.15Na Helfenburk
Blíževedly žst. – zřícenina Hřídelík – Lokovsko (rozc.) – vyhlídka Opičí hlava – Kostelíky – Kalvárie – Ostré – Hrádecký důl – zřícenina Helfenburk – Ptačí důl – Ostré – Úštěk
Odjezd vlakem v 5:05 h, návrat vlakem v 21:56 nebo 18:56 h
Výlet se uskuteční pouze za příznivého počasí, zájemci o akci se předem ozvou vedoucí kvůli možnosti zakoupení společné jízdenky.
Pěší turistika22. 8.11Petříkov – Terezín – U Koudelů – Červený mlýn – Lhotka -Třebeč – Jílovice u Prahy
Odjezd vlakem v 8:00 h, návrat vlakem v 16:58 nebo 17:58 h
Plavky s sebou
Cykloturistika29. 8.72Cykloakce s využitím vlaku
Hluboká nad Vltavou – Purkarec – Týn nad Vltavou – Sudoměřice u Bechyně – Želeč – Tábor
Odjezd vlakem v 9:30 h
Přihlášení účasti zašlete na likarf@seznam.cz, nebo 728571052 nejpozději v neděli 23. 8. do 20:00. Možnost koupání.
Pěší turistika29. 8.13Týnec nad Sázavou – Úročnice – Chlístov – Žabovřesky – Konopiště – Benešov
Odjezd vlakem v 8:05 h, návrat vlakem v 14:56 nebo 16:56 h
Cykloturistika5. 9.45Krátký cyklovýlet
Tábor – Stoklasná Lhota – Vrážná – Beranova L.- Kokánov – Dědice – Nemyšl – Mitrovice – Mezno-Střezimíř – Borotín – Řevnov – Tábor
Sraz v 9:00 h před žst. Tábor
Autobusový zájezd
Pěší turistika
5. 9.
Zájezd seniorů do Zďáru nad Sázavou a okolí
Cykloturistika12. 9.57Sezimovo Ústí I – Budislav – Lipovka – Dírná – Košice – Sezimovo Ústí I
Sraz v 9:00 h na lávce v SÚ I
Pěší turistika12. 9.11Písecké hory
Písek – U Vodáka – středověké sejpy – Vyhlídka píseckých lesníků – Srní homole – Turmalínový lomeček – Písek
Odjezd vlakem v 7:08 h, návrat vlakem v 14:44 nebo 16:44 h
Cykloturistika19. 9.65Tábor – Chotoviny – Mitrovice – Lažany – Mezno – Červený Újezd – Staré Mitrovice – Rohov – Smrkov – Palouky – Padařov – Drhovice – Dražice – Tábor
Sraz v 9:00 h před žst. Tábor
Pěší turistika19. 9.15Robečský hrádek
Zahrádky ž.zast. – Studený vrch – Robečský hrádek – Kvítkov – Studená dolina – Nový Dvůr v Pekle – údolí Peklo – Zahrádky ž.zast.
Odjezd vlakem v 5:05 h, návrat vlakem v 21:56 h, případně návrat vlakem v 18:56 nebo 0:00 h
Cykloturistika26. 9.67Cykloakce s využitím vlaku
Benešov – Konopiště – Bystřice – Ratměřice – Moraveč – Mladá Vožice – Tábor
Odjezd vlakem v 8:05 h
Přihlášení účasti zašlete na likarf@seznam.cz, nebo 728571052 nejpozději v neděli 20.9. do 20:00.
Pěší turistika26. 9.13Sepekov – Vlksice – Klokočov – Šichova Vesec – Nadějkov
Odjezd vlakem v 9:00 h, návrat busem v 14:30 h
Pěší turistika28. 9.
12. ročník turistického pochodu Svatováclavský výšlap
Pochod pořádají vožičtí turisté z KČT Tábor ve spolupráci s Farností Mladá Vožice.
7 km okruh přes Ústějovskou kapličku, 10 km – okruh přes Radvanov a Ústějovskou kapličku, 17 km – přes Malý Blaník do Louňovic, 21 km – přes Malý a Velký Blaník do Louňovic, 18 km – okruh přes rozhlednu Kovářka a loňská nová trasa 19 km přes Zlatodůl Roudný a Libouň do Louňovic. Z Louňovic bude pro účastníky pochodu zajištěn odvoz autobusem v 16:00 do Mladé Vožice (cíle pochodu). Trasa 18 km nabízí možnost návštěvy rozhledny Kovářka s kovářským muzeem, na trase 19 km si můžete projít zajímavou naučnou stezku na Zlatodole Roudným a v Libouni si prohlédnout románskou rotundu a soukromé muzeum.
Na trase 7 km bude pro děti (jako každoročně) připravena hra.
Start: od 8:00 na faře v Mladé Vožici (19 a 21 km – do 9:00, 17 a 18 km do 10:00, 7 a 10 km do 13:00), cíl: do 16:30 tamtéž; odměna v cíli: pamětní list, medaile a malé občerstvení.

Pozn.: Trasa výletu a tím i vzdálenost může být během akce zkrácena rozhodnutím vedoucího akce zejména v případě krajně nepříznivého počasí.
Hlavní akce roku jsou zvýrazněny odlišným pozadím, podrobnosti o nich jsou na zvláštní stránce vyhrazené právě pro hlavní akce roku.

Každý čtvrtek pokračují vycházky pro seniory. Jejich přehled je k dispozici ve zvlášť vydávaném programu čtvrtečních výletů pro seniory.

V případě zájmu o některou z akcí se, prosím, seznamte s podmínkami účasti na akcích KČT Tábor.

Valid XHTML 1.1 Valid CSS level 3